Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Uroczystości 2020/21

W naszej szkole 2 października 2020 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie klas IV, V i VI przygotowywali się do tego dnia już wcześniej. Malowali plakaty z rymowankami ułatwiającymi zapamiętanie wybranego iloczynu, układali domino matematyczne, grali w grę „Ja mam … Kto ma …?”, korzystali z serwisu matzoo.pl. Wzięli również udział w Szkolnym Konkursie „Cztery Łamigłówki”. Laureatami tego konkursu zostali:
I miejsce – Krzysztof Aleksander (kl. IV)
II miejsce – Grzegorz Aleksander (kl. VI)
III miejsce – Kinga Wierzycka (kl. V).
Ponadto wśród uczniów klas III – VIII rozpropagowany został matematyczny konkurs internetowy „Arcymistrz Mnożenia” (organizator: Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania). Do tego konkursu przystąpiło kilkoro uczniów naszej szkoły.

W piątek 2 października wszyscy uczniowie klas IV, V, VI przystąpili do pisemnego egzaminu z tabliczki mnożenia. Każdy uczeń, który bezbłędnie odpowiedział na pięć pytań z losu zdawał egzamin i tym samym otrzymywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, który zostawał potwierdzony imiennym certyfikatem.
Następnie uczniowie zamieniali się w egzaminatorów i przeprowadzali na podobnych zasadach egzamin wśród nauczycieli.
W naszej szkole wszyscy egzaminowani zdali egzamin!!! GRATULACJE!!!

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w ciekawy sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Szkolnym koordynatorem tej akcji edukacyjnej była pani Ewa Aleksander-Obrzut. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego