Narodowe Święto Niepodległości - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Narodowe Święto Niepodległości

Uroczystości 2016/17

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy IV i V, pod kierunkiem pani Ewy Aleksander-Obrzut. Obejrzeliśmy piękną prezentację, przypominającą zarówno tragiczne, jak i radosne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny, a także archiwalne zdjęcia oraz fragmenty filmów przedstawiające Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego legionistów. Wspólnie śpiewaliśmy również pieśni legionowe, do akompaniamentu w wykonaniu pana Mirosława Hejmeja. Wystąpili także uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.
10 listopada ponadto reprezentacja naszej szkoły udała się na Wieczór Patriotyczny, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, pod patronatem Wójta Gminy Łącko. Wysłuchaliśmy tam montażu słowno-muzycznego oraz koncertu laureatów Gminnego Koncertu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - śpiewała nasza uczennica Dominika Podobińska, która zajęła w konkursie I miejsce w kategorii klas I-III.
Występy te były przepiękne. To była wspaniała lekcja patriotyzmu, ułatwiająca odpowiedź na pytanie, co to znaczy być patriotą we współczesnym świecie. 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego