Święto Niepodległości - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Święto Niepodległości

Uroczystości 2022/23

10 listopada 2022 r. wszystkie dzieci przedszkolne, uczniowie i nauczyciele zamanifestowali wagę zbliżającego się Święta Niepodległości poprzez odświętny strój i przepiękne biało-czerwone kotyliony. Tego dnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. O godzinie 10.45 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się na sali gimnastycznej. Przemówienie Pani Dyrektor poprzedził występ przedszkolaczków, którzy bardzo radośnie zaśpiewali piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy, w łączności z uczniami w całej Polsce. Następnie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy VII, pod kierunkiem pani Barbary Myjak i pani Urszuli Kowal. Uczniowie, przedstawiając fakty historyczne oraz recytując piękne wiersze, mówiące o miłości do Ojczyzny, przypomnieli zarówno tragiczne, jak i radosne wydarzenia z historii Polski. Oprawę muzyczną przygotował pan Mirosław Hejmej. Wszyscy bardzo chętnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne do akompaniamentu w wykonaniu pana Hejmeja. Ponadto wysłuchaliśmy pięknych występów solowych uczennic, które reprezentowały naszą szkołę w gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej - Bogumiły Podobińskiej (kl. V), Marleny Madziar (kl. III) i Natalii Mkikulec (kl. III). Wystąpiły także uczennice klasy IV i V: Magdalena Błaszczyk, Emilia Cedzidło, Barbara Mikulec, Julia Patynowska i Maria Piksa, które z wielkim wdziękiem zaśpiewały piosenkę "Idą leśni". Występ ponadto uatrakcyjniła prezentacja multimedialna.
Po akademii nastąpił przemarsz Pani Dyrektor
, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego oraz uczniów pełniących funkcję przewodniczących klas IV -VIII pod Obelisk 700-lecia Wsi Czarny Potok. Uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli tam biało-czerwony wieniec, w ten sposób oddajac hołd naszym przodkom, którzy pracowali i walczyli dla dobra naszej Ojczyzny i "małej ojczyzny". Ze względu na padający deszcz, pozostali uczniowie zostali w szkole i kontynuowali swoje zajęcia.
Uroczystość z okazji Święta Niepodległości była przepięknym przejawem patriotyzmu naszych przedszkolaczków i uczniów oraz nauczycieli.

Zdjęcia zostały wykonane aparatem Sony ZV-1 zakupionym z programu "Laboratorium Przyszłości". 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego