2015/16 - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

2015/16

Konkursy wiedzy i artystyczne > Archiwum

X Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych


7 marca 2016 r. w sali GOK-u odbył się X Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 40 uczestników w trzech kategoriach - klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Uczeń klasy V naszej szkoły - Piotrek Łażeński odniósł w tym konkursie ogromny sukces, zdobywając I miejsce w swojej kategorii. GRATULUJEMY!  O konkursie pisały też "Wiadomości Łąckie" Nr 1/2016

Piotr Łażeński reprezentował Gminę Łącko podczas Festiwalu Folkloru Polskiego 50. Jubileuszowych „Sabałowych Bajań” w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbył się w dniach 11-13 sierpnia 2016 r. Piotrek zdobył wyróżnienie w kategorii gawędziarzy dziecięcych. OGROMNE GRATULACJE !!!

2016-09-02


"Początki Państwa Polskiego" - szkolny konkurs historyczno-informatyczny

Z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski zorganizowany został w naszej szkole Konkurs Historyczno-Informatyczny, pod kierunkiem nauczyciela historii Pani Dyrektor Haliny Setlak oraz nauczyciela zajęć komputerowych Pani Ewy Aleksander-Obrzut. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych - dla uczniów klas I-III oraz IV-VI.
Konkurs dla klas I-III - "Legenda o powstaniu państwa polskiego - rysunek w Paincie", polegał na wykonaniu rysunku w programie Paint, który zobrazuje wybraną legendę o początkach państwa polskiego. Obrazek ten można było namalować w domu lub w szkole. Praca musiała być samodzielna i indywidualna.
Konkurs dla klas IV-VI - "Początki państwa polskiego - prezentacja multimedialna", polegał natomiast na wykonaniu w programie PowerPoint prezentacji multimedialnej o początkach państwa polskiego. Prezentacje te zawierać miały informacje o najważniejszych wydarzeniach z czasów tworzenia się państwa polskiego, obrazy, mapki, ciekawostki. Prezentacja, podobnie jak rysunek, mogła być wykonana w domu lub w szkole. Prace można było wykonywać w parach.
Przy ocenie prac konkursowych brana była pod uwagę zawartość merytoryczna, sposób zaprezentowania tematu, estetyka wykonania, a także umiejętność wykorzystania różnych narzędzi komputerowych.

Dnia 21 czerwca 2016 r. odbyło się podsumowanie konkursu. Zaprezentowane zostały najładniejsze rysunki wykonane przez uczniów klas I-III oraz odbył się pokaz najciekawszych prezentacji wykonanych przez uczniów klas IV-VI.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:


Klasy I-III
I miejsce
Grzegorz Aleksander – kl. I
Artur Błaszczyk – kl. II
II miejsce
Olga Stachoń – kl. II
III miejsce
Magdalena Piksa – kl. III
Szczególne wyróżnienie
Szymon Bochniarz – kl. II
Wyróżnienie
Ewelina Faron – kl. I
Maria Postrożny – kl. I
Jakub Skonieczny – kl. I
Jakub Tatara – kl. I
Kinga Bochniarz – kl. II
Emilia Górska – kl. II
Oskar Juras – kl. II
Jakub Mikulec – kl. II
Jakub Zagórowski – kl. II
Gabriela Błaszczyk – kl. III
Bartłomiej Stachoń – kl. III
Karolina Wierzycka – kl. III

Klasy IV-VI
I miejsce
Gabriela Gromala i Zuzanna Matusiewicz – kl. V
II miejsce
Justyna Bochniarz i Kamila Wierzycka – kl. VI
III miejsce
Tomasz Duda – kl. IV
Mateusz Stachoń – kl. V
Wyróżnienie
Joanna Cycoń i Jowita Krzak – kl. VI
Bartosz Madziar – kl. VI.

Wszyscy ww. uczniowie otrzymali dyplomy, ponadto uczniowie za I, II i III miejsce otrzymali nagrody, które ufundowała Rada Rodziców.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy!


Poniżej zamieszczamy najlepsze prace:

2016-06-21

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"


W czwartek 17 marca 2016 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Z zadaniami matematycznymi zmierzyli się również uczniowie naszej szkoły - od klasy II do VI w poszczególnych kategoriach: Żaczek, Maluch 1, Maluch 2, Beniamin 1, Beniamin 2.
Justynka Bochniarz - uczennica klasy VI zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Więcej o konkursie przeczytać można na stronie
www.kangur-mat.pl. Znajdują się tam również przykładowe zadania z poprzednich lat.

2016-06-22

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "EKO-MODA"

We wtorek 26 maja 2016 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs "Eko-Moda". Konkurs odbył się w dwóch kategoriach - uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI. Każda szkoła z terenu gminy Łącko mogła zgłosić maksymalnie 1 uczestnika w danej kategorii wiekowej. W konkursie wzięło udział 7 uczestników z I etapu edukacyjnego oraz 5 uczestników z II etapu edukacyjnego.

Zadanie konkursowe polegało na w
ykonaniu (można było przy pomocy rodziców) dowolnego stroju (np. wieczorowego, sportowego, szkolnego) z „materiałów z odzysku” (np. kartonów, gazet, plastikowych opakowań, itp.) oraz na jego prezentacji na konkursowym pokazie mody. Należało również przygotować pisemnie krótki opis stroju, który przedstawi konferansjer prowadzący pokaz mody.

Cele tego konkursu to między innymi propagowanie wśród dzieci zachowań proekologicznych, uwrażliwienie ich na potrzebę segregacji i przetwarzania śmieci, wykorzystanie dziecięcej kreatywności do przekazania idei ponownego wykorzystania śmieci, a także rozwijanie umiejętności prezentowania własnych dokonań oraz włączenie rodziców do wspólnej zabawy.

Konkurs dostarczył wszystkim wiele radości. Przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Wszystkie zaprezentowane stroje były niezwykle pomysłowe i oryginalne. Jury miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić te najlepsze.

Zwycięzcami w kategorii I zostali:
I miejsce – Wiktoria Kołodziej ZSG w Jazowsku
II miejsce – Martyna Słowik SP w Obidzy
III miejsce – Julia Cedzidło SP w Zabrzeży
                  
Daria Ciągło ZSP w Kadczy

Zwycięzcami w kat
egorii II zostali:
I miejsce – Patrycja Kozik ZSP w Kadczy
II miejsce – Paulina Cebula SP w Maszkowicach
III miejsce - Hubert Słowik SP w Obidzy

Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Bochniarz z kl. II oraz Jowita Krzak z kl. VI. Dziewczynki miały również bardzo
ciekawe stroje, ale znalazły się tuż za podium.

Sponsorami nagród w konkursie "Eko-Moda" byli:
Pan Jan Dziedzina - Wójt Gminy Łącko
Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych
Pani Jadwiga Jastrzębska - Prezes Towarzystwa Miłosników Ziemi Łąckiej
Pan Jerzy Koszut - sklep spożywczo-przemysłowy w Czarnym Potoku
Państwo Agnieszka i Szymon Potońcowie - sklep oraz skup owoców w Czarnym Potoku.
Gorąco dziękujemy sponsorom.2016-05-25

Przedszkolny Konkurs "Eko-Zabawka"


22 marca 2016 r. rozstrzygnięty został Przedszkolny Konkurs "Eko-Zabawka". Przedszkolaki, wraz z rodzicami wykazały się niezwykłą pomysłowością. Jury, w składzie pani Anna Pogwizd i pani Kamila Sopata miało bardzo trudne zadanie, by wybrać te najciekawsze i najładniejsze prace. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Przedszkola, wraz z dyplomami wręczyła dzieciom Pani Dyrektor. Konkurs bardzo się wszystkim podobał. Przedszkolaczki mogły nie tylko doskonalić swoją kreatywność, ale także był to dobry pretekst, by znów przypomnieć dzieciom, jak ważna jest segregacja śmieci i recykling.

2016-04-23

Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej
"Let's sing in English"

We wtorek 12 kwietnia 2016 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Obidzy Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "Let's sing in English". Naszą szkołę pięknie reprezentowała Julitka Klag z klasy III. Julitkę do konkursu przygotowała pani Barbara Myjak (nauczyciel języka angielskiego), przy konsultacjach z panem Mirosławem Hejmejem (nauczycielem muzyki).

2016-04-15

Międzyszkolny Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych


Corocznie przed Świętami Wielkanocnymi Gminny Ośrodek Kultury w Łącku organizuje Międzyszkolny Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych. Konkurs odbywa sie w trzech kategoriach: pisanka tradycyjna, pisanka współczesna oraz palma wielkanocna. Celem konkursu jest przede wszystkim kultywowanie, podtrzymywanie i dokumentowanie tradycji plastyki obrzędowej związanej z okresem Świąt Wielkanocnych na terenie gminy Łącko oraz kontynuowanie rękodzieła ludowego poprzez przekazywanie go z pokolenia na pokolenie.
Każda szkoła do etapu gminnego mogła zgłosić 3 pisanki oraz 1 palmę. Nasza szkolna komisja konkursowa wybrała palmę wykonaną przez Dominika Tokarczyka (z klasy II) oraz pisanki współczesne zrobione przez Patryka Górlińskiego i Justynkę Postrożny (z klasy I) oraz Emilkę Górską (z klasy II). Prace te zostały wysoko ocenione przez gminną komisję konkursową, bowiem Dominik oraz Justynka zajęli III miejsce, natomiast Patryk i Emilka zostali wyróżnieni. Na apelu 22 marca 2016 r. zostały uczniom wręczone nagrody i dyplomy ufundowane przez GOK w Łącku. Gratulujemy naszym młodym artystom.

2016-03-16

Międzyszkolny Konkurs Szopek Betlejemskich i Międzyszkolny Konkurs Podłaźniczek, Pajaków i Stroików Świątecznych oraz Konkurs "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"


Z okresem bożonarodzeniowym związane są coroczne konkursy, których głównym celem jest kultywowanie rodzimej tradycji związanej z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.

Jednym z tych konkursów był Międzyszkolny Konkurs Szopek Betlejemskich, organizowany przez GOK w Łącku oraz ZSP w Kadczy, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Łącko. Konkurs polegał na wykonaniu szopki betlejemskiej techniką oraz z wykorzystaniem materiałów nawiązujących do tradycji regionu. Finał gminny nastąpił 8 grudnia 2015 r. Nasza uczennica Ania Mikulec zdobyła II miejsce.

Odbył się również
Międzyszkolny Konkurs Podłaźniczek, Pająków i Stroików Świątecznych, organizowany przez GOK w Łącku i adresowany dla uczniów szkół z gminy Łącko. Ten konkurs polegał na wykonaniu podłaźniczki, pająka świątecznego lub stroika bożonarodzeniowego techniką dowolną, ale także nawiązującą do tradycji regionu. 18 grudnia 2015 r. komisja konkursowa powołana przez organizatora dokonała oceny prac w poszczególnych kategoriach. Nasi uczniowie odnieśli wielkie sukcesy: Jacek Skonieczny zdobył I miejsce w kat. stroików, natomiast Karol Piksa i Tomek Duda zajęli ex aequo III miejsce w kat. pająków świątecznych.

18 grudnia 2015 r. odbył się także konkurs "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa", organizowany przez SP w Zabrzeży. Celem tego konkursu było rozwijanie aktywności twórczej dzieci oraz rozbudzanie ich zainteresowania tematyką związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z gminy Łącko. Do konkursu każda szkoła mogła zgłosić jednego uczestnika, wybranego w eliminacjach szkolnych. Konkurs polegał na wykonaniu przez każdego uczestnika pracy kredką pastelową na kartce formatu A5.

Wyniki etapu szkolnego przeprowadzonego w naszej szkole przedstawiają się następująco:
I miejsce:
Jakub Mikulec - kl. II - Kuba reprezentował nas w etapie gminnym
II miejsce:
Gabriela Błaszczyk - kl. III
III miejsce:
Filip Jarek - kl. II.
Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły i dyplomy za ten etap konkursu wręczone zostały na apelu 15 stycznia 2016 r.

2016-01-15

Konkursy kuratoryjne

Za nami już przedmiotowe i tematyczne konkursy organizowane przez Małopolskie Kuratorium Oświaty - 6 listopada odbył się ostatni konkurs dla uczniów szkół podstawowych na etapie szkolnym. Nasza uczennica Justyna Bochniarz zakwalifikowała się do etapu rejonowego Konkursu Humanistycznego oraz Konkursu Matematycznego.
2015-12-29

Konkurs fotograficzny "Cudze chwalicie... - Gmina Łącko w obiektywie"

Dnia 6 listopada 2015 r. zakończyło się oddawanie zdjęć w konkursie fotograficzny "Cudze chwalicie... - Gmina Łącko w obiektywie". Jury powołane przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku ogłosiło już wyniki. Wyróżnione zostało zdjęcie pt. "Mój Dziadziuś muzykant" wykonane przez Krzysia Aleksandra (przedszkole), a także zdjęcie "Pasja mojego Dziadka" autorstwa Tomka Dudy (kl. IV).
21 grudnia 2015 r. na apelu w szkole wręczone zostały uczniom nagrody i dyplomy, ufundowane przez GOK w Łącku.

2015-12-21

"Bezpieczna droga do przedszkola/szkoły - do klasy przez pasy"

Za nami etap szkolny konkursu plastycznego "Bezpieczna droga do przedszkola/szkoły - do klasy przez pasy" organizowanego przez POLSKA PRESS Sp. z o.o. oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
W piątek przed feriami odbyło się podsumowanie tego etapu konkursu - wręczone zostały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły i dyplomy. Wyniki przedstawiają się następująco:
miejsce I
Grzegorz Aleksander - kl. I
Kamil Skonieczny - kl. I
miejsce II
Magdalena Piksa - kl. III
Emilia Potoniec - kl. I
miejsce III
Julita Iwańska - kl. II
Olga Stachoń - kl. II
wyróżnienie
Oskar Madziar - kl. II
Jakub Zagórowski - kl. II.

Wszystkie prace przesłane zostały do organizatorów, wyniki ukazały się na łamach "Gazety Krakowskiej" oraz w serwisie www.krakow.naszemiasto.pl.
2016-01-15

Szkolny Konkurs Matematyczny
Klasowe i Indywidualne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia

Zakończył się już Szkolny Konkurs Matematyczny. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV-VI. Konkurs miał formę rozgrywek międzyklasowych oraz indywidualnych. Rozegranych zostało pięć rund. Między innymi uczniowie wykonali ciekawe plakaty z rymowankami ułatwiającymi naukę tabliczki mnożenia.

2015-12-21

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego