Wydarzenia w bibliotece - r. szk. 2018/2019 - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wydarzenia w bibliotece - r. szk. 2018/2019

Szkolna biblioteka > Wydarzenia

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I


6 czerwca 2019 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika, która miała miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łącku. Na początku spotkania uczniowie mieli okazję poznać Molika książkowego, który w bardzo obrazowy sposób oprowadził swoich gości po swoim królestwie, jakim jest biblioteka. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem brali udział w zabawie czytelniczej, której celem było wyszukanie ukrytych wcześniej między półkami „próśb książki”.
Następnie dzieci miały okazję także zapoznać się z przygodami szalonej krowy Matyldy, które zaprezentowała pani Katarzyna Gromala Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącku - gospodarz naszego spotkania.
Kolejnym punktem spotkania było uroczyste zaproszenie uczniów do grona czytelników, czego symbolem stała się karta biblioteczna uprawniająca młodych ludzi do samodzielnego korzystania ze zbiorów. Spotkanie uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu.

Wydarzenie to wpisuje się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

4 grudnia 2018 r. nasza pani bibliotekarka - Aneta Gaborek z okazji Dnia Pluszowego Misia przygotowała imprezę urodzinową Misia. Na święto to zaproszeni zostali wszyscy przedszkolacy i uczniowie wraz z nauczycielami, gościliśmy również panią Katarzynę Gromala - kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej. Tego dnia wszyscy - mali i duzi przynieśli do szkoły swoje przytulanki. Dzieci ubrały czapeczki urodzinowe. Sala była pięknie udekorowana balonami, kolorowymi wstążkami i rysunkami.
Impreza obfitowała w wiele atrakcji. Były wiersze i piosenki o Misiu. Można było sprawdzić się w malowaniu z zamkniętymi oczami portretu Misia - to wcale nie takie proste!
Rozstrzygnięty został również szkolny konkurs: dla uczniów klas I-III na kartkę urodzinową dla Misia, dla uczniów klas IV-VII na własnoręcznie wykonany prezent dla Misia oraz dla uczniów klasy VIII na prezentację multimedialną pt.: "Światowy Dzień Pluszowego Misia" - zwycięską prezentację mieliśmy też okazję obejrzeć.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy również Gminnej Bibliotece Publicznej w Łącku za włączenie się w obchody tego święta w naszej szkole oraz za zasponsorowanie nagród dla naszych uczniów.
Oczywiście, jak na prawdziwych urodzinach, nie zabrakło też tortu, a właściwie były nawet dwa torty i babeczki :-) Tutaj składamy ogromne podziękowania dla Mam z Rady Rodziców i pomagającym im uczennicom.
Na imprezie nastąpiło także podsumowanie akcji organizowanej przez Fundację "Mam Marzenie" - z okazji sympatycznego święta Misia mogliśmy również sprawić radość dzieciom, które przebywają w szpitalu, ofiarując dla nich nową maskotkę i przybory szkolne.
Warto jeszcze zauważyć, że imprezę tę poprzedziły s
potkania czytelnicze z klasą I – czytanie fragmentów „Przygód Czarnego Noska”.
To było bardzo miłe święto! Wpisuje się ono pieknie w szereg działań podejmowanych w naszej szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

MARATON CZYTANIA

Podczas uroczystości upamiętniającej Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości odbył się w naszej szkole Maraton Czytania frg. Kamieni na szaniec Aleksandra Kamińskiego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na terenie Gminy Łącko. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego