2019/20 - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

2019/20

Informacje

AKCJA WAKACJE 2020 w GMINNYM OŚRODKU KULTURY W ŁĄCKU


Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą przygotowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku na czas wakacji 2020

http://www.gok.lacko.pl/akcja-wakacje-2020.html


List Pani Dyrektor z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2019/2020

Księże Proboszczu, Szanowni Państwo Rodzice i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Przedszkolaczki!


Dzisiaj kończymy Rok Szkolny 2019/2020. Ten rok obecnie kojarzy się nam z kształceniem na odległość. Jednakże nie zapominajmy o sześciu miesiącach wspaniałej tradycyjnej nauki w szkole. Pierwsze półrocze obfitowało w wiele ciekawych wydarzeń, sukcesów, radości, a problemy i trudności pokonywaliśmy wspólnie.

Przejście na system zdalnego nauczania było dla nas wielkim wyzwaniem. Możemy być z siebie dumni, ponieważ bardzo dobrze poradziliśmy sobie z nowymi metodami i technikami kształcenia na odległość. Możliwe to było dzięki sprawnej organizacji pracy, dobremu przepływowi informacji, kreatywności i zaangażowaniu nauczycieli, opanowaniu przez uczniów nowego sposobu uczenia się i odpowiedzialności za własną edukację. Nie do przecenienia była otwartość na nową szkolną rzeczywistość, a także pomoc i wsparcie Rodziców. Byliście Państwo blisko swoich dzieci, motywowaliście je do pracy i pomagaliście w trudnej nauce na odległość.  Za tą wyjątkową pracę i bardzo dobrą współpracę serdecznie Państwu dziękuję.

Drodzy
Uczniowie! Gratuluję Wam wysokich wyników w nauce i zachowaniu, które uzyskaliście na koniec roku szkolnego. Wielu z Was zostało wyróżnionych i nagrodzonych, ale wszystkim należą się wielkie brawa. Dziękuję Wam za każdy uśmiech, za każde dobre słowo i życzliwy gest, którymi obdarzaliście mnie w ciągu całego roku szkolnego. Są to najcenniejsze dary, jakie może otrzymać nauczyciel, dyrektor.

Drogie Przedszkolaczki! Jak miło i wesoło było przemierzyć z Wami ten rok szkolny. Wasza otwartość i codzienna radość dodawała nam siły i napawała optymizmem. I za to właśnie bardzo Wam dziękuję. Najstarsi z Was kończą edukację przedszkolną. Przyszedł już na to czas, ponieważ jesteście gotowi do rozpoczęcia nauki w szkole. Gratuluję Wam wysokich osiągnięć, z którymi kończycie „zerówkę”. A po wakacjach czekam na Was w szkole, by razem z Wami ruszyć w dalszą drogą.

Szanowny Księże Proboszczu, szanowni Państwo Nauczyciele! Dziękuję wszystkim za bardzo dobrą współpracę, za zaangażowanie, trud i poświęcenie, za wspaniałą atmosferę, które pozytywnie wpływały na jakość pracy z uczniami i przedszkolakami, na jakość pracy szkoły oraz przedszkola. Jednocześnie gratuluję wysokich efektów kształcenia i wychowania Waszych podopiecznych.

Szanowne Panie z obsługi!
Wasza codzienna praca jest dla nas niezwykle ważna. Na co dzień wspomagacie nas w opiece i wychowaniu uczniów oraz przedszkolaków. Dzięki Wam jest czysto i przyjemnie. Ceniliśmy „domowe obiadki”. Za to wszystko pragnę wyrazić swoją wdzięczność i uznanie.

Szanowne Panie z Rady Rodziców Szkoły oraz Rady Oddziałowej Przedszkola! Składam Paniom ogromne podziękowania za duże zaangażowanie w życie szkoły i przedszkola, za pomoc w realizowaniu przez nas zadań edukacyjnych, za aktywny udział we wszystkich ważnych dla nas wydarzeniach. Dziękuję bardzo Rodzicom z teatru amatorskiego za uatrakcyjnienie swoimi występami szkolnych i przedszkolnych uroczystości.

Drodzy Ósmoklasiści! Praca z Wami przez wszystkie lata nauki była dla nas nauczycieli prawdziwą przyjemnością i radością. Dawaliście nam wiele powodów do dumy, stanowiliście wspaniały przykład wzorowej postawy i zachowania dla młodszych i starszych kolegów. Dziękuję Wam za to wszystko. Ruszacie w dalszą drogę, świat czeka na Was. Chociaż dzisiaj trudno się z Wami rozstać rozumiem, że już pora, abyście rozwinęli skrzydła i wznieśli się wyżej. Zmierzacie ku dorosłości. Przed Wami wiele nowych wyzwań i decyzji. Życzę Wam, abyście mądrze pokierowali swoją dalszą edukacją. Niech poprowadzi Was do sukcesów i spełnienia planów zawodowych oraz osobistych. Pamiętajcie przy tym, żebyście przede wszystkim byli dobrymi i życzliwymi ludźmi. Pamiętajcie o wartościach, które wynosicie z naszej szkoły i z Waszych rodzin. To będzie do Was wracało i uczyni Was szczęśliwymi.

Przed nami oczekiwany czas letniego wypoczynku. Pomimo, że tegoroczne wakacje pod wieloma względami mogą różnic się od dotychczasowych, życzę wszystkim spokojnego i radosnego, a przede wszystkim bezpiecznego wytchnienia od codziennych szkolnych obowiązków. Niech te wakacje przyniosą nam energię, optymizm i inspirację do pracy w nowym roku szkolnym.  


Z serdecznymi pozdrowieniami

Halina Setlak
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Czarnym Potoku


 

Organizacja Zakończenia Roku Szkolnego 2019/2020


Uczniowie będą odbierać świadectwa klasami w poniżej ustalonych godzinach:
Klasa VIII – godz. 9.30
Klasa I – godz. 10.00
Klasa II – godz. 10.30
Klasa III – godz. 11.00
Klasa IV – godz. 11.30
Klasa V – godz. 12.00
Klasa VI – godz. 12.30
Klasa VII – godz. 13.15

Podczas odbierania świadectw obowiązywać będą następujące zasady:
1. Rodzice dopilnują, aby uczniowie przyszli do szkoły dokładnie o wyznaczonej godzinie.
2. Świadectwa i nagrody będą odbierane w sali gimnastycznej, gdzie obecny będzie wychowawca i dyrektor.
3. Uczniowie zobowiązani są do zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa, które zamieszczone są na stronie internetowej Zespołu.
4. Uczniowie wchodzą do szkoły w maseczkach wejściem do suteryn, dezynfekują ręce, nie zmieniają obuwia i kierują się wprost do sali  gimnastycznej, gdzie przed wejściem będzie czekać wychowawca. Przypominam o zachowaniu min. 1,5 m. odległości społecznej.
5. Uczniowie stosują się do poleceń wychowawcy w zakresie zachowania bezpieczeństwa.
6. Po rozdaniu świadectw uczniowie pod opieką wychowawcy udają się do klas w celu zabrania swoich osobistych rzeczy oraz do szatni w celu zabrania odzieży i obuwia.
7. Uczniowie różnych klas nie kontaktują się ze sobą.
8. Rodzice nie mogą wchodzić na teren szkoły. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się obecność rodzica w szkole w celu kontaktu z wychowawcą i dyrektorem.
9. Uczniowie po otrzymaniu świadectwa oraz zabraniu swoich rzeczy wychodzą do domów.Z poważaniem
Halina Setlak
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Czarnym Potoku.

PROJEKT "SZKOŁA NA 6 W GMINIE ŁĄCKO"


Szanowni Państwo!

Zachęcam Państwa do składania wniosków dla swoich dzieci – formularzy zgłoszeniowych do projektu „Szkoła na 6”. W ramach projektu oferowane są różnorodne zajęcia, tak, aby  każdy uczeń znalazł dla siebie coś interesującego lub wspomagającego rozwój. Można wybrać po dwie formy i wycieczkę. Uczniowie z opiniami i orzeczeniami – dowolną liczbę zajęć. Rekrutacja odbywa się do końca czerwca. Wnioski należy złożyć w szkole lub pocztą elektroniczną do Biura Projektu w Gminie. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie rekrutacji zamieszczonym na stronie internetowej naszego Zespołu oraz Gminy. Dla ułatwienia – wychowawcy w załączeniu prześlą Państwu cały komplet dokumentów.  Formularze można również pobrać w formie papierowej w naszej szkole.

Uwaga! Do formularza proszę dołączyć wszystkie załączniki, zarówno te, które Państwo wypełniacie, jak i te, które będą później uzupełniane przez nauczycieli oraz komisję rekrutacyjną, a także oświadczenia, opinie i orzeczenia z Poradni, zaświadczenia z OPS.

Bardzo ważna informacja uzupełniająca!
Od nowego roku szkolnego zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, tj. zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia logopedyczne będą realizowane wyłącznie w ramach projektu. Zajęcia zostaną zorganizowane po lekcjach, tak jak dotychczas. W związku z powyższym uczniowie korzystający z pomocy psychologiczno-pedagogicznej koniecznie powinni wybrać te formy w projekcie.


Z poważaniem - Dyrektor ZS-P w Czarnym Potoku Halina Setlak


Informacje o projekcie znaleźć można też na stronie https://www.lacko.pl/projekt-szkoly-na-6-w-gminie-lac.html.


Harmonogram zwrotu podręczników:


klasa I - 22.06 (poniedziałek) godz.11.00-11.30
klasa II- 22.06 (poniedziałek) godz.11.30-12.00
klasa III - 22.06 (poniedziałek) godz.12.00-12.30
klasa IV - 22.06 ( poniedziałek) godz. 12.30-13.00
klasa V - 24.06 (środa) godz. 9.00-10.00
klasa VI - 24.06 (środa) godz. 10.00- 11.00
klasa VII/VIII - 24.06 (środa) godz. 11.00-12.00

Pamiętajmy  o zachowaniu procedur bezpieczeństwa ze względu na COVID-19.
Podręczniki należy spakować do reklamówki wraz z karteczką z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz kontaktem do rodzica.Organizacja pracy szkoły od 8 czerwca do końca roku szkolnego

Życzenia z okazji DNIA DZIECKA

KOCHANI UCZNIOWIE I PRZEDSZKOLAKI!

Z okazji DNIA DZIECKA życzę Wam uśmiechu od ucha do ucha, wspaniałych przyjaciół, mnóstwa okazji do beztroskiej zabawy i wesołych przygód.

Ten trudny dzisiejszy czas pokazuje nam, jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni, jak dużo dla siebie znaczycie. Dlatego życzę Wam, abyście już nigdy nie musieli doświadczać takich chwil.


Żyjcie tak, aby każdy dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Czerpcie energię z uśmiechu innych. Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i mądrości. Żyjcie najpiękniej jak umiecie!!!


               Halina Setlak
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
           w Czarnym PotokuWAŻNE INFORMACJE - 2020-05-23 i 2020-05-29


WYTYCZNE GIS, MZ, MEN i CKE - 2020-05-20


ZASADY ORGANIZACJI OPIEKI I NAUKI DLA KLAS I-III - 2020-05-19

KALENDARZ ZMIAN W SZKOŁACH I PLACÓWKACH DO WAKACJI


Co ze szkołami do wakacji? - proszę o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej -
www.gov.pl/web/edukacja/co-ze-szkolami-do-wakacji.

2020-05-14

Ważne informacje - 2020-04-24


Decyzją Ministra Edukacji Narodowej zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole i przedszkolu przedłużono do dnia 24 maja 2020 r.

Ustalony został termin egzaminu ósmoklasisty na dzień 16, 17 i 18 czerwca 2020 r.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Potoku, w trosce o realizację podstawy programowej w związku ze zmianą organizacji nauczania w okresie stanu epidemicznego
w Polsce, po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, odwołuje dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, które były zaplanowane na dzień 30 kwietnia 2020 r. oraz 4 maja 2020 r.

W terminie 2
9-30 kwietnia 2020 r. odbędzie się zdalne zebranie wychowawców klas z rodzicami w celu omówienia wyników dydaktycznych i wychowawczych uczniów w drugim półroczu oraz omówienia problemów i spraw bieżących klas. Przed zebraniem wychowawcy przedstawią rodzicom sposób organizacji zebrania.

2020-04-24

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH


Szanowni Rodzice i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Przedszkolaki


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę Państwu oraz Wam Uczniowie i Przedszkolaczki, aby te Święta upłynęły wszystkim w zdrowiu i radości, w poczuciu bezpieczeństwa i pogody ducha, w otoczeniu głębokiej wiary, ciepła rodzinnego i wzajemnej miłości oraz nadziei na lepsze Jutro.  


Łącząc serdeczne pozdrowienia, dyrektor Halina Setlak

2020-04-08

REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Prosimy wypełniony formularz przesłać na pocztę szkoły cz.potok@interia.pl w terminie do 27 marca 2020 r.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Potoku ogłasza rekrutację dzieci do Przedszkola Samorządowego w Czarnym Potoku na rok szkolny 20
20/2021.

Rekrutacja dotyczy dzieci zamieszkałe na terenie gminy Łącko
Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola są do pobrania i zło
żenia u nauczycieli przedszkola w terminie od 17 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r.

Ustala się następujące terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 20
20/2021 dla dzieci z terenu gminy Łącko:
1) do 3 lutego 2020 r. - składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolnego;
2) od 1
7 lutego do 13 marca 2020 r. - składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola;
3) od 1
6 marca do 10 kwietnia 2020 r. - postępowanie rekrutacyjne zakończone podaniem do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Ustala się następujące terminy postępowania uzupelniającego (w przypadku wolnych miejsc po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego dla dzieci z terenu
innych gmin):
1) od 14 kwietnia do 17 kwietnia 2020 r - składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola;
2) od
20 kwietnia do 30 kwietnia 2020 r. - postępowanie rekrutacyjne uzupełniające zakończone podaniem do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

2020-02-15

ZDALNA NAUKA


W zakładce Uczymy się publikowane są informacje ogólne dla Uczniów i Rodziców nt. możliwości zdalnej nauki, zamieszczane są tutaj listy i komunikaty od Dyrektora oraz jest link do Dysku Google, na którym znajdują się materialy od Nauczycieli

W zakładce Dla Nauczycieli zamieszczane są linki do informacji dotyczących nauczycieli w związku z koronawirusem.

W zakładce Koronawirus znajdują się materiały jak zapobiegać zakażeniu się wirusem.

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od dnia 12 marca do 25 marca 2020 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
W dniach 12 i 13 marca
2020 r. można posłać dziecko do szkoły na zajęcia opiekuńcze.
Od poniedziałku 16 marca
2020 r. proszę nie posyłać dzieci do szkoły.


Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.


Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.


źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczanymi na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej
https://www.gov.pl/web/edukacja.

2020-03-11
 
 

[1]   [2]

 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego