Obchody 700-lecia Wsi Czarny Potok - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Obchody 700-lecia Wsi Czarny Potok

700-lecie Wsi

ZAPROSZENIE


Ponieważ nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich adresów Czarnopotoczan, urodzonych tutaj a zamieszkałych w Polsce i na świecie, zwracamy się do Was tą drogą. Przyjeżdżajcie na uroczystości Jubileuszu 700-lecia naszej wsi, które odbędą się w dniach 26 i 27 sierpnia 2017 r. Odwiedzicie przy okazji Rodziny, Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, Sąsiadów i Znajomych.
Zapraszamy gorąco wszystkich, którzy czują więź ze swoją „małą ojczyzną”.
Będziemy Was witać bardzo serdecznie! Do zobaczenia 26 i 27 sierpnia 2017 r. w Czarnym Potoku!

Halina Setlak
przewodnicząca Komitetu Obchodów
700-lecia wsi Czarny Potok


Zwracamy się również z gorącą prośbą do wszystkich Czarnopotoczan - gospodarzy Jubileuszu, by zapraszali na Obchody 700-lecia Wsi swoje Rodziny i Znajomych. Poniżej publikujemy wzór zaproszenia, który można pobrać i wydrukować.

Program Obchodów 700-lecia Wsi Czarny Potok


Zamieszczamy poniżej szczegółowy program obchodów 700-lecia Wsi Czarny Potok w dniach 26 i 27 sierpnia 2017 roku.

Gwiazda wieczoru - zespół GooroleSKA

Podczas obchodów 700-lecia Wsi Czarny Potok, 27 sierpnia o godz. 19.00 wystąpi zespół GooroleSKA.

GooroleSKA to zespół muzyczny, który powstał w 2013 roku z inicjatywy Bogusława Nawara - lidera zespołu. W skład wchodzą zawodowi muzycy, pochodzący niemalże z każdego zakątka Małopolski. GooroleSKĘ można rozpoznać przede wszystkim po nietuzinkowych aranżacjach folkowo-rockowych, a także po niebywałej i nieczęsto spotykanej energii, którą muzycy zostawiają na scenie podczas każdego z koncertów. W ich repertuarze oprócz znakomicie zaaranżowanych przebojów znajdziemy także autorskie utwory. W 2016 roku powstał pierwszy singiel pt. "Halny". Obecnie muzycy pracują nad kolejnymi, które ukażą się niebawem...

Skład zespołu:
Bogusław Nawara - wokal, skrzypce
Dawid Buras - instrumenty klawiszowe
Maciej Piotrowicz - gitara elektryczna
Mariusz Wideł - gitara basowa
Paweł Święs - perkusja
.

Serdecznie z
apraszamy na występ gwiazdy wieczoru! Będzie się działo!!!

Występ solistów muzyki operetkowej, musicalowej i rozrywkowej

Obchody 700-lecia Wsi Czarny Potok uświetni występ solistów muzyki operetkowej, musicalowej oraz rozrywkowej - Anny Jakiesz Błasiak i Mikołaja Miko Króla.

Anna Jakiesz-Błasiak i Mikołaj Miko Król to artyści scen muzycznych związany m.in. z: Operą Śląską w Bytomiu, Gliwickim Teatrem Muzycznym (Operetka Śląska), Teatrem Muzycznym Castello i Miastem Ogrodów Katowice (Centrum Kultury Katowice).
Od 2014 roku koncerty z duetu odbywają się w całej Polsce. Niejednokrotnie występowali w telewizji (TVP3, Teatr Telewizji Polskiej TVP, TV Zabrze, TV Imperium- Gliwice) i w audycjach radiowych.

Podczas koncertu na 700-lecie Czarnego Potoku, artyści wystąpią w specjalnym repertuarze. Duet wykona najpiękniejsze utwory operowe, operetkowe, musicalowej oraz muzyki popularnej.
Niesamowite metamorfozy sprawią, że z wiedeńskiej opery będzie można znaleźć się nawet w amerykańskiej szkole z lat 70'. Znakomite aranżacje wielokrotnie nagradzanych utworów, choreografia i zjawiskowe kreacje wprowadzą w niepowtarzalny klimat. Gwarantujemy wiele wzruszeń oraz dobrą zabawę.


Więcej informacji m. in. na temat koncertów i sylwetki artystów wraz z galerią zdjęć znaleźć można na stronie www.czarmuzyki.pl.

Wernisaż malarstwa Władysława Bartka Talarczyka

Od 20 sierpnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Potoku podziwiać można obrazy Władysława Bartka Talarczyka, natomiast 26 sierpnia o godz. 14.00 odbędzie się wernisaż Jego malarstwa.

Władysław Bartek Talarczyk urodził się w Czarnym Potoku. Tutaj ukończył Szkołę Podstawową i spędził dzieciństwo. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa, ze specjalnością tkanina artystyczna. W 1987 r. osiadł na stałe w Krakowie. Uprawia malarstwo sztalugowe, tkaninę unikatową i pastel. Jego prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą: we Francji, Niemczech, USA, RPA, Danii, Szwecji, we Włoszech. Brał udział w ponad 70 wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych oraz w 40 wystawach indywidualnych. Od ponad 22 lat prowadzi warsztaty plastyczne dla ludzi starszych. W 2009 r. został odznaczony Medalem "Honoris Gratia", przyznawanym przez prezydenta Miasta Krakowa, za wybitne i szczególne zasługi dla miasta Krakowa, a w 2010 r. otrzymał Nagrodę Specjalną w dziedzinie kultury Rady i Zarządu Dzielnicy XI - Podgórze Duchackie.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy i udziału w wernisażu.

OBELISK


Na pamiątkę obchodów 700-lecia Wsi Czarny Potok w naszej miejscowości wbudowany został obelisk. Obelisk ten będzie opatrzony dedykacją od Mieszkańców Wsi. Mieszkańcy mogą dokonywać wpłat z przeznaczeniem na obelisk u Pana Adama Tomczyka - skarbnika Komitetu Obchodów 700-lecia Wsi Czarny Potok. Uroczystego poświęcenia obelisku dokona Ks. Bp Władysław Bobowski podczas uroczystej Mszy Świętej 27 sierpnia. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego