Dzień Mamy w szkole - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Mamy w szkole

Uroczystości 2016/17

W najpiękniejszym miesiącu roku - w maju,  obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze - Dzień Matki.  Polacy, Dzień Matki po raz pierwszy świętowali w 1914 roku w Krakowie.  Nasi uczniowie zaprosili swoje Mamy na uroczystość, która odbyła się 30 maja 2017 r. Przybyłe Mamy serdecznie przywitała Pani Dyrektor Halina Setlak. Dzieci w pięknych strojach, w pięknie udekorowanej sali zrobiły na Mamach wielkie wrażenie. Występ artystyczny przygotowany dla Mam przez dzieci z klas I-III pod kierunkiem pani Elżbiety Krawczyk oraz pani Jadwigi Zaremba był przepiękny i wzruszający. Nie zabrakło występów naszych młodych instrumentalistów - Kuba Mikulec zagrał na skrzypcach, Gabrysia Błaszczyk na akordeonie i Damian Mrówka na saksofonie, a także naszej wokalistki - Dominika Podobińska ślicznie zaśpiewała. Następnie specjalnie dla Mam wystąpił Zespół Folklorystyczny "Czarny Potoczek" przygotowany przez panią Martę Cedzidło i pana Mirosława Hejmeja.
Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u Mam autentyczne wzruszenie. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami oraz szczery uścisk ukochanej Mamy były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają i że są najlepsze na całym świecie. Kochane Mamusie czekała również miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.
Te chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno Mam – szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech oraz tych najmłodszych, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości, jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte. 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego