Dzień Nauczyciela - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Nauczyciela

Uroczystości 2022/23

Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek 13 października 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 11.45 zebraliśmy się wszyscy w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Dekoracja została wykonana pod kierunkiem pani Eweliny Pogwizd. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie miało miejsce przemówienie Pani Dyrektor Haliny Setlak, która przywitała uczniów i przedszkolaków oraz wszystkich obecnych i emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola, a także przedstawicieli Rady Rodziców Szkoły i Rady Rodziców Przedszkola. Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom życzenia z okazji Ich Święta. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Wręczyła ponadto Nagrody Dyrektora. W tym roku szkolnym otrzymali je nauczyciele: pani Ewa Aleksander-Obrzut, pani Marta Cedzidło, pani Aneta Gaborek, pan Mirosław Hejmej, pani Barbara Kościółek, pani Elżbieta Krawczyk, pani Anna Król, pan Jan Mrówka, pani Barbara Myjak, pani Anna Pogwizd oraz pracownicy obsługi: pani Helena Gromala, pani Agnieszka Tomczyk. Pani Ewa Aleksander-Obrzut otrzymała również Nagrodę Wójta Gminy Łącko - wręczenie tych nagród odbyło się o godz. 17.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku.

Część artystyczną uroczystości rozpoczęły dzieci przedszkolne, które zaśpiewały piosenkę o przedszkolu i wykonały do niej choreografię. Przedszkolaczków do występu przygotowała pani Anna Pogwizd.
Nie zabrakło oczywiście także podziękowań i życzeń od uczniów, którzy pod kierunkiem pań:
Ewy Aleksander-Obrzut i Barbary Kościółek przygotowali piękne przedstawienie ozdobione prezentacją multimedialną. Młodzi artyści piosenkami i wierszami – poważnymi i zabawnymi uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Dwóch uczniów wykonało ponadto utwory na pianinie elektrycznym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, docenili poświęcenie, czujność i troskę nauczycieli o ich dobro.
Uroczystość uświetnił ponadto swoim występem Zespół Folklorystyczny "Czarny Potoczek". Występ był - jak zawsze - barwny, z przytupem, dynamiczny. Zespół systematycznie ćwiczy pod kierunkiem pani Marty Cedzidło i pana Mirosława Hejmeja.

Na zakończenie w
dowód wdzięczności uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi kwiaty wykonane z materiałów plastycznych. Uczniowie upominki te wykonali pod kierunkiem pani Marty Cedzidło i pani Barbary Myjak.
Następnie podziękowania za trud pracy oraz najserdeczniejsze życzenia złożyły na ręce Pani Dyrektor dla wszystkich nauczycieli i pracowników mamy z Rady Rodziców.

Po uroczystości nauczyciele i pracownicy - obecni i emerytowani - oraz rodzice z Rad Rodziców udali się na wspólny poczęstunek: smaczne domowe ciasto i tradycyjną kawę. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego