"Dziecko w Sieci" - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

"Dziecko w Sieci"

Bezpieczeństwo > Dziecko w Sieci
 
 

W naszej szkole do prowadzenia zajęć dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu i nowych technologii wykorzystywane są materiały edukacyjne wypracowane w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet oraz programu Bezpieczna+ Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W naszej szkole projekty dotyczące bezpieczeństwa w sieci realizowane są pod kierunkiem pani Ewy Aleksander-Obrzut - nauczyciela informatyki, przy współpracy z innymi nauczycielami tego przedmiotu oraz wychowawców poszczególnych klas.

Co roku bierzemy udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.


Różne materiały edukacyjne, także dla Rodziców znaleźć można między innymi na stronach:
www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne.html

 
 
 
 
 
 
 
 
 


A gdzie w razie potrzeby szukać pomocy?

NASK realizuje projekt
dyzurnet.pl. Jest to punkt kontaktowy, tzw. hotline, do którego można anonimowo zgłaszać przypadki występowania w Internecie treści zabronionych prawem takich, jak materiały przedstawiające seksualne wykorzystanie dzieci, treści o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym - więcej informacji na: www.dyzurnet.pl.

 
 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży w przypadkach zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu - więcej informacji na: www.116111.pl.

Prowadzi również telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci w internecie - więcej informacji na: www.800100100.pl
Gazetki i plakaty wykonane przez uczniów


Spektakl edukacyjny na temat zagrożeń czyhających w internecieKonkurs "Nie hejtuję - reaguję" w ramach ogólnopolskiej
kampanii edukacyjno-profilaktycznej prowadzonej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę zorganizowany w roku szkolnym 2019/2020 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego