"Już pływam" - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

"Już pływam"

Projekty unijne i krajowe > ArchiwumNasza szkoła przez kilka lat uczestniczyła w projekcie „Już pływam” skierowanego do uczniów klasy IV.

Każdy uczestnik, za dopłatą, miał możliwość skorzystania z 16 godzin nauki pływania, które odbywały się w formie zajęć pozalekcyjnych w godzinach popołudniowych (8 wyjazdów 1 raz w tygodniu po 2 godziny). Zajęcia odbywały się na krytej pływalni, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów pływania.

Uczniowie zapozna
wali się z zasadami bezpieczeństwa w wodzie oraz ze sposobami zapobiegania zagrożeniom. Nabywali lub doskonalili podstawowe umiejętności pływackie. Zajęcia prowadzone były w formie ćwiczeń oswajających z wodą, ćwiczeń oddechowych i kształtujących techniki pływania.

Nabyte umiejętności pływackie oraz podniesienie świadomości dzieci z zakresu przestrzegania bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk, niewątpliwie zaprocentują w przyszłości.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/sport/juz-plywam.


W bieżącym roku szkolnym projekt "Już pływam" został odwołany w ramach działań prewencyjnych mających zapobiec rozpowszechnianiu się koronawirusa. 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego