Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Oświęcim - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Oświęcim

Wycieczki 2018/19

Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic oraz Oświęcimia i Brzezinki
 
W poniedziałek 5 listopada 2018 roku na pełną refleksji wycieczkę udali się ósmoklasiści wraz z uczniami klas gimnazjalnych z Łącka, pod opieką pani Danuty Wyrostek, pani Kingi Dybiec-Słowik i pani Katarzyny Majewskiej. Głównym założeniem wyjazdu było uświadomienie uczniom, czym był holokaust, jako akt ludobójstwa dokonany na około 6 milionach Żydów, a którego symbolem jest obóz koncentracyjny Auschwitz –Birkenau.
Pierwszym „przystankiem” wyjazdu była jednak Kalwaria Zebrzydowska. Tam uczniowie zwiedzali klasztor oo. Bernardynów, sanktuarium pasyjno-maryjne z kaplicą cudownego obrazu Matki Bożej.
Kolejnym punktem wycieczki były Wadowice. Tam młodzież miała okazję odwiedzić kościół, w którym został ochrzczony i był ministrantem Karol Wojtyła. W Wadowicach także każdy miał okazję spróbować tradycyjną
papieską kremówkę.  
Po wizycie w Wadowicach uczniowie udali się do głównego celu wycieczki – obozu Auschwitz - Birkenau. W czasie około 3,5 godzinnego spaceru po kompleksach obozów, uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali opowiadań przewodników na temat drastycznych scen ludobójstwa, jakie rozegrały się w tym miejscu.
Wycieczka była dla wszystkich poruszającą lekcją historii. Ta wyprawa na pewno utkwi w pamięci młodzieży jeszcze długi czas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego