100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Konkursy 2018/19

Międzyszkolny Konkurs z okazji XVIII Dnia Papieskiego "Promieniowanie Ojcostwa"

„Promieniowanie Ojcostwa” – to hasło XVIII Dnia Papieskiego, który obchodzony był 14 października 2018 r. Z okazji Dnia Papieskiego, już tradycyjnie, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku zorganizował Międzyszkolny Konkurs Plastyczny. Uczniowie mieli za zadanie dowolną techniką plastyczną zinterpretować hasło tegorocznego Dnia Papieskiego. Cele konkursu to przede wszystkim przybliżenie postaci Wielkiego Papieża dzieciom i młodzieży oraz rozwijanie zdolności artystycznych uczniów. W konkursie tym również licznie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Ideę Dnia Papieskiego oraz konkursu z nim związanego w naszej szkole rozpropagował Ksiądz Krzysztof Klimczak. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.
Jak mówi, nawiązując do myśli Jana Pawła II, ks. Dariusz Kowalczyk - prezes Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest organizatorem Dnia Papieskiego: Ojcowie zostawiają swoim dzieciom spuściznę – materialną i duchową. To jest „ojcowizna”. Zespół tych ojcowizn to Ojczyzna. Podkreśla
on również, że tegoroczne hasło pięknie splata się ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości: Dużo w tym czasie mówimy też o patriotyzmie, czym on jest, jaki powinien być. Dla Papieża patriotyzm wiązał się w bardzo dużym stopniu z troską o duchową dojrzałość, z pracą nad sobą, wymaganiem od siebie. Był przekonany, że człowiek dobrze ukształtowany intelektualnie i duchowo jest wielkim skarbem dla Ojczyzny; ona jest silna mocą swoich obywateli.

Zdjęcia ze strony GOK-u w Łącku. 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego