- Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczki 2016-17


WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO - FUN PARK - KINO EDUKACYJNE

24 października 2016 r. uczniowie klas I-IV wraz z paniami wychowawczyniami udali się do Galerii Kazimierz w Krakowie, by obejrzeć wystawę budowli z klocków LEGO, pobawić się w Parku Rozrywki i obejrzeć filmy w kinie edukacyjnym.


Wystawa składała się z kilku milionów klocków i zajmowała 1700 metrów kwadratowych. Największą atrakcją był największy, jak dotąd, samolot zbudowany z klocków Lego – Air Force One, czyli Boeing 747 należący do Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Obejrzeć też można było Rafała Sonika i jego quad. Postać wybitnego sportowca i jego quad wykonano w skali 1:1 z 250000 klocków Lego. Duże wrażenie zrobiła też na nas rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii - Roberta Wadlow'a. Do zbudowania tak wysokiej postaci w skali 1:1 zużyto ponad 100000 elementów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazująca granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Bardzo podobala nam sie również makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Niezapomniane wrażenia zapewniały także makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator. Wyjątkowym dodatkiem były też makiety autorskie, m.in. Baza Księżycowa, Miasteczko Westernowe oraz dworek w Soplicowie - rodzinna posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza” poematu Adama Mickiewicza. Wyjątkową atrakcją były eksponaty o tematyce militarno-historycznej: bitwa na Łuku Kurskim, lądowanie w Normandii czy kilkadziesiąt miniatur czołgów i pojazdów wojskowych. Na fanów piłki nożnej czekała specjalna atrakcja: stadiony wybudowane w całości z klocków – Stadion Energa Gdańsk i Legii Warszawa. Wśród eksponatów znaleźć też można było serię zaprogramowanych robotów. Moglismy między innymi: zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

Po obejrzeniu wystawy udalismy się do
Fun Parku, w którym znajdowała się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. Można było „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogły zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach.

Dodatkową atrakcją
były filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można było zobaczyć w edukacyjnym kinie.

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń. Wyjazd zorganizowała pani Elżbieta Krawczyk.
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego