Małopolska Noc Naukowców w PWSZ w Nowym Sączu - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Małopolska Noc Naukowców w PWSZ w Nowym Sączu

Wycieczki 2022/23

W piątek 30 września 2022 r. uczniowie klasy VII i VIII wraz z paniami: Barbarą Kościółek i Ewą Aleksander-Obrzut udali się do Nowego Sącza na Małopolską Noc Naukowców. Wydarzenie miało miejsce w kampusie dydaktyczno-sportowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Wzięliśmy udział w kilku interesujących warsztatach.

Czy druk 3D może być eko? - na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć na początek.
Technologia druku 3D jest uważana za jedną z najbardziej przyszłościowych dziedzin rozwoju przemysłu na świecie. Razem z naukowcami z Instytutu Technicznego szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy druk 3D jest lub może być ekologiczny.
Temat zaciekawił nas tym bardziej, że w naszej szkole mamy drukarkę 3D z projektu "Laboratoria przyszłości".

Przyrodniczo i klimatycznie
- następnie udaliśmy się na spotkanie z pracownikiem Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Poznaliśmy wiele niezwykle interesujących ciekawostek dotyczących życia zwierząt. Ogromne zaciekawienie wzbudziły w nas liczne  eksponaty.

Eco competition - kolejny punkt programu to konkurs wiedzy dotyczącej ekologii, klimatu, ochrony środowiska. Konkurs został przygotowany przez Instytut Języków Obcych, dlatego odbywał się w języku angielskim. W konkursie uczniowie zostali nagrodzeni - zwycięzcy otrzymali nagrody główne, natomiast wszyscy pozostali uczestnicy - nagrody za udział w konkursie.

Wizyta w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych
Na zakończenie udaliśmy się na warsztaty ratownictwa medycznego przygotowane przez Instytut Zdrowia. Wzięliśmy również udział w prezentacji stołu anatomicznego 3D. Jest to nowoczesny, zaawansowany technologicznie system wizualizacji anatomii. Dotykając go można dowolnie obracać modele, przecinać je w dowolnej płaszczyźnie, powiększać określone fragmenty, dodawać lub usuwać poszczególne organy lub układy.

Podczas Małopolskiej Nocy Naukowców dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z różnych dziedzin nauki. Był to również wyjazd związany z doradztwem zawodowym - może ktoś z nas za kilka lat będzie studentem PWSZ w Nowym Sączu? Zwiedzając stoiska przygotowane przez różne Instytuty, zapoznaliśmy się z bogatą ofertą Uczelni.

Obdarowani zielonymi balonikami i lodami udaliśmy się w drogę powrotną. W Starym Sączu zrobiliśmy jeszcze przystanek na posiłek w McDonald's.
Wycieczka była udana, wszyscy wróciliśmy zadowoleni do domów. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego