100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Konkursy 2018/19

„Moja rodzinna opowieść na Stulecie Niepodległości”


W roku, kiedy obchodzimy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości, GOK w Łącku zorganizował konkurs na temat „Moja rodzinna opowieść na Stulecie Niepodległości”. Celem tego konkursu było ocalenie od zapomnienia ciekawych rodzinnych opowieści ukazujących postawy patriotyczne i społeczne mieszkańców. Zadaniem uczestnika było napisanie historii rodzinnej związanej z odzyskaniem niepodległości.
Trzech uczniów naszej szkoły zdecydowało się opisać losy swoich bliskich. Byli to: Kinga Bochniarz z kl. V, Tomasz Duda z kl. VII i Anna Mikulec z kl. VII. Jak podkreśliła Komisja, wszystkie prace były szczególne, ponieważ odsłaniały bardzo osobiste wspomnienia przodków. W związku z wysokim poziomem prac zdecydowano, że wszyscy uczestnicy otrzymają nagrodę specjalną. Cała trójka uczestników odebrała nagrody podczas Wieczoru Patriotycznego w Remizie OSP w Łącku 10 listopada 2018 r.

Z prac powstała piękna wystawa,
zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenie Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej, którą obejrzeć można w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku.

zdjęcia ze strony www.lacko.pl oraz ze strony www.facebook.com/gok.lacko 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego