O Zespole - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

O Zespole

CZARNY POTOCZEK

Zespół Regionalny "Czarny Potoczek" powstał w roku szkolnym 2008/2009. Założycielami Zespołu byli: Pani Dyrektor Halina Setlak, Pan Mirosław Hejmej (instruktor) oraz Pani Marta Cedzidło (drugi instruktor). "Czarny Potoczek" zorganizowany jest w ramach Szkółki Muzykowania Ludowego prowadzonej przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Do Zespołu należą dzieci od "zerówki" do klasy III - oni uczestniczą w cotygodniowych zajęciach; w występach biorą udział również uczniowie klas IV-VI.

Dzięki Zespołowi dzieci "na żywo" zapoznają się z bogactwem kultury lachowskiej. Uczą się tradycyjnych przyśpiewek i tańców. W regionalnych strojach uświetniają swoimi występami wiele szkolnych uroczystości. Występują także na gminnych imprezach - Kwitnięciu Jabłoni oraz Owocobraniu, na których pięknie wyróżniają się na tle zespołów góralskich, świadcząc o różnorodności polskiej kultury. Brali również udział w Pikniku Rodzinnym i Festynie zorganizowanym w Olszanie w gminie Podegrodzie. Udzielali wywiadu w RDN Nowy Sącz. Zespół "Czarny Potoczek" występować będzie także podczas obchodów 700-lecia Wsi Czarny Potok.

Zespół Regionalny "Czarny Potoczek" jest ponadto dobrym sposobem uczenia młodych ludzi aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zdolności artystycznych dzieci oraz uczenia ich współdziałania w grupie.

Uczniowie należący do Zespołu "Czarny Potoczek" są na zakończenie roku szkolnego nagradzani małą niespodzianką. W r. szk. 2016/2017 uczniowie otrzymali dyplomy wraz z torebkami (ufundowane przez NEWAG) ze słodkościami (ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły). 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego