Rozpoczęcie roku szkolnego - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczystości 2022/23

W czwartek 1 września 2022 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość w szkole poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym.
Następnie spotkaliśmy się wszyscy w szkole. Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego. Pani Dyrektor Halina Setlak serdecznie przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników oraz przybyłych na spotkanie rodziców
. Szczególnie gorąco przywitaliśmy w murach naszej szkoły pierwszoklasistów. Pani Dyrektor życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Uczniowie klasy VI i VII pod kierunkiem pani Barbary Kościółek przygotowali krótką część artystyczną. Słowami wierszy pożegnali wakacje i przywitali szkołę. Wspominaliśmy również 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy o tylu tragicznych ofiarach, które wojna pochłonęła. Pamiętamy o naszych bohaterach, którzy niezłomnie walczyli o Polskę i świat na tylu frontach wojennych. Zwróciliśmy również uwagę na ważne święto państwowe - Dzień Solidarności i Wolności, które przypada na 31 sierpnia -  w rocznicę porozumień sierpniowych i ustanowione zostało w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980.
Następnie uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami, którzy przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz w szkole. Dzieliliśmy się też swoimi wakacyjnymi wspomnieniami, pelnymi słońca. Życzymy wszystkim pogody ducha na cały rok szkolny.


Pachnie siano, koniczyna,
babie lato z wiatrem leci...
A ja, wrzesień, list zaczynam,
ciepły list do wszystkich dzieci.


Chcę
wam życzyć na początek,
by nauka szła jak z płatka,

żeby było tyle piątek,
ile pszczół
na polnych kwiatkach.

Żeby pochwał było tyle,
ile szyszek w gęstym borze,
żeby w szkole było milej

niż nad rzeką lub nad morzem.

Promień
słońca niech ukradkiem
wejdzie w każdy szkolny zeszyt,
bo kto taką
ma zakładkę,
tego każda lekcja cieszy.


Życzę
zabaw z kolegami
i kolegów do zabawy,
no, bo bez nich, wiecie sami
nawet cyrk jest mniej ciekawy. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego