- Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Szkolna biblioteka

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA25 listopada, jak co roku, nasza szkolna biblioteka przygotowała obchody Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia wszyscy - mali i duzi przynieśli do szkoły swoje przytulanki. Obejrzeliśmy też piękną prezentację o misiach przygotowaną przez panią bibliotekarkę - panią Karolinę Majerską.

Rozstrzygnięty został również szkolny konkurs: dla uczniów klas I-III na rysunek misia znanego z bajek wykonany na kartce formatu A4 techniką dowolną oraz dla uczniów klas IV-VI na misia wykonanego w formie przestrzennej również techniką dowolną oraz z dowolnych materiałów. Jury w składzie: pani Ewa Faron z Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącku oraz pani Karolina Majerska - nasza szkolna bibliotekarka, miało bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie misie były bardzo ładne i ciekawe, niemniej jednak panie musiały wybrać te najładniejsze i najciekawsze misie.

Wyniki wyglądają następująco:
w kategorii kl. I-III:
I miejsce - Kinga Bochniarz (kl. II
I)
II miejsce - Pa
weł Madziar (kl. III) i Maria Postrożny (kl. II)
III miejsce -
Artur Błaszczyk (kl. III) i Julia Mikulec (kl. I)
wyróżnienie
otrzymało bardzo wielu uczniów
w kategorii kl. IV-VI:
I miejsce - Zuzanna Matusiewicz (kl. V
I)
II miejsce -
Gabriela Gromala (kl. VI) i Patryk Lasyk (kl. IV)
III miejsce -
Renata Walasik (kl. IV)
wyróżnienie: Emilia Mikulec (kl. IV) oraz Bartłomiej Stachoń (kl. IV).

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.
Dziękujemy również Gminnej Bibliotece Publicznej w Łącku za włączenie się w obchody tego święta w naszej szkole oraz za zasponsorowanie nagród dla naszych uczniów.

To było bardzo miłe Święto!!!

2016-11-26

ROK 2016 ROKIEM SIENKIEWICZA

8 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Okazją do ustanowienia Henryka Sienkiewicza patronem 2016 roku jest fakt, że rok ten jest 100. rocznicą śmierci pisarza.

"Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości" – napisano w uchwale.
Senatorowie podkreślili również, że Henryk Sienkiewicz
"Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń".

I w naszej szkole nie zabrakło działań związanych z obchodem Roku Sienkiewicza.

Życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza poświęcona została gazetka naszej szkolnej biblioteki.


15 listopada 2016 r., dokładnie w 100. rocznicę śmierci pisarza, nasza polonistka - Pani Janina Bochniarz zorganizowała "Poranek Sienkiewiczowski". Obejrzeliśmy ciekawą prezentację, przybliżającą nam sylwetkę tego wielkiego pisarza.

Odbył się również konkurs wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, przygotowany przez Panią Karolinę Majerską - naszą bibliotekarkę. W konkursie udział wzięło po dwóch przedstawicieli z klas IV-VI. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy zawodnicy wykazali się znajomością biografii i twórczości polskiego noblisty. Największą wiedzę zaprezentowały dziewczynki z klasy VI - Joanna Błaszczyk oraz Zuzanna Matusiewicz, i to one zajęły I miejsce.


Następnie miało miejsce głośne czytanie pierwszego rozdziału powieści dla młodzieży "W pustyni i w puszczy". Wspólne czytanie zainaugurowała Pani dyrektor Halina Setlak, następnie czytała Magdalena Piksa z klasy IV, później Pani bibliotekarka Karolina Majerska i zakończył czytanie Bartłomiej Stachoń również z klasy IV. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem czytanej powieści. Pani polonistka Janina Bochniarz zachęciła wszystkich do dalszej lektury książki  - czy to samodzielnie, czy wspólnie z rodzicami. Warto zapoznać się z interesującymi przygodami Stasia i Nel, lub je sobie przypomnieć!


Te wszystkie działania przyczyniły się do pogłębienia naszej wiedzy o Henryku Sienkiewiczu. Uświadomiliśmy sobie głębiej Jego zasługi dla narodu polskiego. Na pewno też z chęcią sięgniemy po Jego utwory.

2016-11-17


Przedszkolaki z Ochronki pw. Św. Józefa w Olszanie w naszej bibliotece

W środę 26 października 2016 r. odwiedziły naszą szkolną bibliotekę przedszkolaki z Ochronki pw. Św. Józefa w Olszanie. Dzieci przybyły wraz z siostrą Angeliką Stalą oraz panią Renatą Hejmej. Nasza pani bibliotekarka - pani Karolina Majerska opowiedziała o pracy biblioteki, a także zachęcała dzieci do wspólnego z rodzicami czytania książek. Natomiast dziewczynki z klasy IV zaprezentowały ciekawe książeczki dla dzieci.

2016-10-27 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego