"Zbieramy zakrętki" - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

"Zbieramy zakrętki"

Akcje charytatywne
 
 

NAKRĘĆ SIĘ !!! Zachęcamy, by zbierać zakrętki. W ten sposób możemy komuś pomóc. Plastikowe nakrętki zostają sprzedane, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczane są na zakup potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego. Zbierać można zakrętki z butelek po wszelkiego rodzaju napojach lub sokach i z pojemników po chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty itp.). Głównym warunkiem jest to, żeby nakrętka była plastikowa i nie pochodziła z pojemników po olejach, smarach, farbach lub innych trujących chemikaliach. Powinna być czysta i nie zawierać żadnych metalowych, szklanych lub innych elementów.

Drodzy Uczniowie, zbierajcie zakrętki i propagujcie akcję zbierania zakrętek w Waszym otoczeniu! Pamiętajcie, pomagając ludziom, pomagamy naturze!Nasz Zespół w roku szkolnym 2011/2012 podjął inicjatywę Fundacji Nauka i Kultura - "ZbieramyZakretki.pl pomagając ludziom pomagamy naturze". Istotą akcji jest zbieranie plastikowych zakrętek PET, a następnie odsprzedawanie ich jako surowca do firm recyklingowych.
Zostaliśmy koordynatorami akcji "Zbieramy zakrętki" na terenie gminy Łącko. Wspólnie zbieraliśmy zakrętki
na rzecz Nikodema, Dominiki, pomagaliśmy też Paulince, Karolince, Nikoli i Kubusiowi.

W roku szkolnym 2015/2016 zwróciła się do nas bezpośrednio z prośbą o pomoc pani Klaudia Bodziony - mama dziesięcioletniego Nikodema, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. Rodzice Nikodema starają się pozyskać dla niego środki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Znów zwróciliśmy się z prośbą o zbiórkę zakrętek do szkół i przedszkoli z gminy Łącko. Również w roku szkolnym 2016/2017 zbieraliśmy zakrętki na rzecz Nikodema Bodzionego. Razem uzbieraliśmy baaaaardzo dużo zakrętek. DZIĘKUJEMY !!!Nikodema i jego mamę gościliśmy w naszej szkole 2 listopada 2015 r. Było to bardzo sympatyczne spotkanie.W roku szkolnym 2015/2016 wspólnie uzbieraliśmy prawie PÓŁ TONY ZAKRĘTEK (ZSP w Czarnym Potoku - 155 kg oraz łącznie Przedszkole w Łącku, SP w Kiczni, SP w Obidzy i SP w Zagorzynie - 320 kg).
W roku szkolnym 2016/2017 wspólnie uzbieraliśmy prawie
775 kg ZAKRĘTEK (SP w Czarnym Potoku - 189 kg oraz łącznie SP w Obidzy, SP w Zagorzynie, SP w Kiczni, SP w Jazowsku, Przedszkole w Czarnym Potoku, Przedszkole w Łącku i Przedszkole w Olszanie z gm. Podegrodzie - 586 kg).

Dziękujemy!!!W naszej szkole organizowany jest konkurs międzyklasowy - która klasa zbierze najwięcej zakrętek średnio na jednego ucznia. Uczniowie każdej klasy wrzucają zakrętki do klasowego pojemnika. Szkolny koordynator akcji systematycznie raz w miesiącu podsumowuje zbiórkę. Klasa, która w ciągu całego roku szkolnego zbierze najwięcej zakrętek otrzymuje tytuł "Klasy Złotego Serca".


Oto wynik I edycji konkursu - rok szkolny 2015/2016:


Klasa pierwsza - "Klasą Złotego Serca"! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy pierwszakom za tak aktywne włączenie się do tej szlachetnej akcji.Oto wynik II edycji konkursu - rok szkolny 2016/2017:


Klasa druga - "Klasą Złotego Serca"! To już drugie zwycięstwo tych uczniów! GRATULACJE !!!


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego