"Zbieramy zakrętki" - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

"Zbieramy zakrętki"

Akcje charytatywne

NAKRĘĆ SIĘ !!! Zachęcamy, by zbierać zakrętki. W ten sposób możemy komuś pomóc. Plastikowe nakrętki zostają sprzedane, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczane są na zakup potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego. Zbierać można zakrętki z butelek po wszelkiego rodzaju napojach lub sokach i z pojemników po chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty itp.). Głównym warunkiem jest to, żeby nakrętka była plastikowa i nie pochodziła z pojemników po olejach, smarach, farbach lub innych trujących chemikaliach. Powinna być czysta i nie zawierać żadnych metalowych, szklanych lub innych elementów.
Drodzy Uczniowie, zbierajcie zakrętki i propagujcie akcję zbierania zakrętek w Waszy
m otoczeniu! Pamiętajcie, pomagając ludziom, pomagamy naturze!


Nasz Zespół w roku szkolnym 2011/2012 podjął inicjatywę Fundacji Nauka i Kultura - "ZbieramyZakretki.pl pomagając ludziom pomagamy naturze". Istotą akcji jest zbieranie plastikowych zakrętek PET, a następnie odsprzedawanie ich jako surowca do firm recyklingowych.
Samorząd Uczniowski, pod okiem opiekuna oraz pani dyrektor został koordynatorem akcji "Zbieramy zakrętki" na terenie gminy Łącko. Wspólnie, przez kolejne lata, zbieraliśmy zakrętki
na rzecz Nikodema, Dominiki, pomagaliśmy też Paulince, Karolince, Nikoli i Kubusiowi.

W roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019 zbiórkę zakrętek w naszej szkole i naszym przedszkolu przeprowadzało Szkolne Koło Caritas, przy współpracy z parafią Czarny Potok. Od roku szkolnego 2019/2020 zbiórkę nadzoruje Samorząd Uczniowski. Prosimy o włączenie się do akcji. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego