"Zdrowo jem, więcej wiem" - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

"Zdrowo jem, więcej wiem"

Programy prozdrowotneNasza szkoła przystąpiła do siódmej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Edycja ta została objęta wyłącznym Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Projekt ma
charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Poprzez uświadamianie Nauczycielom, Rodzicom oraz Dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa, służy zmianie świadomości społecznej.

PROJEKT "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" TO:
- bogata oferta edukacyjna dla zerówek oraz klas I-III szkół podstawowych,
- wieloaspektowy, spójny projekt doskonale wpisujący się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej,
- rzetelna wiedza naukowa na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej podana w przystępny i nieszablonowy sposób – oprócz materiałów przygotowanych na lekcje  takze materiały zgromadzone w portalu www.aktywniepozdrowie.pl,
-
wiele wartościowych nagród – dla nauczycieli, dzieci oraz szkół – z najcenniejszą nagrodą „główną” dla wszystkich osób, które zaangażują się w ten projekt, jaką jest możliwość zmiany dotychczasowego stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.zdrowojem.fundacjabos.pl.

Naszym szkolnym koordynatorem projektu jest pani Elżbieta Krawczyk, natomiast przedszkolnymi koordynatorami są panie: Anna Pogwizd oraz Natalia Szabla. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego