Wycieczka do ZOO w Krakowie - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka do ZOO w Krakowie

Wycieczki 2018/19

W piękny czerwcowy dzień dzieci przedszkolne udały się na wycieczkę do krakowskiego ogrodu zoologicznego. Ogród pełni wiele funkcji. Do najważniejszych należy ochrona gatunków ginących i zagrożonych wyginięciem.
W krakowskim ZOO eksponowanych jest około 260 gatunków zwierząt. Ponad 120 gatunków to zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem. W ogrodzie rozmnaża się i odchowuje wiele cennych gatunków zwierząt. Należy do nich hipopotam karłowaty, tapir anta, koń Przewalskiego, antylopa addaks, pantera śnieżna, tygrys amurski, jaguar, fenek, małpy: gereza abisyńska, mandryl, mangaba czarna i tamaryna białoczuba.
Krakowskie ZOO prowadzi działalność popularno-naukową. Poprzez lekcje z dziećmi i młodzieżą propagowana jest idea ochrony przyrody.
Ogród Zoologiczny jest miejscem umożliwiającym obserwację zwierząt, sprzyjającym rekreacji w otoczeniu zieleni, z możliwością bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi. W Mini-ZOO, stworzonym z myślą o najmłodszych, można pogłaskać i nakarmić kucyki, króliczki miniaturowe, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki i lamy (karma jest przygotowywana przez pracowników ogrodu).
Przedszkolaki były zachwycone zwierzakami. To była bardzo udana wycieczka. Gorące podziękowania dla pań organizatorek – pani Anny Pogwizd i pani Anny Ukleja.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego